ABS Filament

ABS (Acrylonitrile Butadiene Styrene), mukavemeti yüksek ve petrol bazlı bir termoplastiktir. FDM teknolojisini kullanan ve tabla ısıtıcıya sahip bir 3D Yazıcı ABS baskı yapabilir. Tamamen kapalı kasaya sahip 3D yazıcılarla sorunsuz ve kaliteli baskılar alabilirsiniz. Ayrıca, LEGO parçaları da ABS’dir. Genellikle basım sıcaklığı 230°C – 250°C arasındadır. Yatak sıcaklığı 80°C – 120°C arasında önerilmektedir.

PLA Filament

PLA (Polylactic Acid), mısır nişastası ve şeker kamışından üretilen organik bir biyopolimer ve termoplastiktir. Bu nedenle, insan sağlığına zararlı değildir. ABS ile kıyaslandığında daha parlak bir görüntüye sahiptir. FDM teknolojisini kullanan bir 3D Yazıcı PLA baskı yapabilir. 3D yazıcı dışında; bazı paketleme malzemeleri, streç filmler, plastik kaplar ve plastik su şişelerinde de bulunmaktadır. Basım sıcaklığı genellikle 190°C – 220°C arasındadır. Yatak sıcaklığı 50°C – 70°C arasında önerilmektedir.


PA Filament

PA (PoliAmid) çok dayanıklı bir plastiktir özellikle yüksek mukavemet gerektiren uygulamalarda oldukça iyi sonuçlar vermektedir. Oldukça yüksek kimyasal dayanıma sahiptir. Güvenle 3D baskı alabileceğiniz PA filamentleri ile fonksiyonel uygulamalarda kullanabiLeceğiniz çok dayanıklı parçalar üretebilirsiniz. Kullanım Alanları Fonksiyon parçalar Darbe ya da yük altında çalışacak ürünler Otomotiv taşıma parçaları Vb.

PET Filament

PET (PoliEtilen Teraftalat) gıda uyumlu bir malzemedir 3D baskı esnasında istenmeyen gaz ve koku salınımı olmaz. PET malzeme endüstride içecek şişelerinin üretiminde yoğunluklu olarak kullanılmaktadır. PET FilamentLer de gıdaya uyumlu içecek şişelerinin veya gıda ambalajlarının 3D Yazıcı'da baskısı için oldukça uygun bir malzemedir. PET Filamentleri ile katmanlar arası bağın çok güçlü olduğu, iyi yüzey kalitesine sahip ve kolaylıkla baskı alabileceğiniZ 3D çıktılar elde edebilirsiniz.


ASA Filament

ASA (AkrilonitriL Stiren Akrilat) iyi derecede kimyasal dayanıma ve termal kararlılığa sahiptir. Bu özellikleriyle yüksek hava şartlarında sararmaya, yaşlanmaya ve parlamaya karşı mükemmel direnci vardır. Yüksek UV dayanımına, sertliğe ve yüksek mukavemet değerlerine sahip ASA Filamentler aşağıdaki niteliklerde baskı almanızı sağlar 1.Yüksek dış hava koşullarında kullanıma elverişlilik 2.Kimyasal dayanım 3.Yüksek sıcaklıklara direnç 4.Parlak yüzey kalitesi 5.iyi derecede anti-statik özellikler 6.Mukavemet ve rijitlik

PP Filament

PP (PoliPropilen) malzemesi asit ve baz solventlerine karşı aşırı dayanıklıdır. PP yorulma direnci yüksek ve oldukça iyi bir darbe direncine sahip bir malzemedir. Beraberinde düşük sürtünme katsayısına sahip olduğu için çok iyi elektrik yalıtımı sağlamaktadır. PP filamentler düşük özgül ağırlığa sahiptir. PP FiLAMENT üretim endüstrisinde düşük yoğunluğu ve farklı mekanik özellikleriyle en yaygın kullanılan malzemelerden biridir.


Karbon Filament

Üstün özelliklere sahip PoliAmid malzemeyi Karbon Elyaf katkılarıyla güçlendirerek mükemmel dayanıma sahip bir malzeme üretmektedir. Karbon Filamentleriyle, 150C sıcaklıklara dayanıklı ve neredeyse metal mukavemetlerine ulaşan bir polimer ile 3D Yazıcılarınızdan baskı alabilirsiniz. Tüm bu özelliklerinin yanı sıra karmaşık ve yüksek dayanım içeren modellerinizi HIPS ve BVOH destek malzemeleriyle de kullanabilirsiniz

Metal Filament

17-4 PH metal filament 3boyutlu yazıcıda metal parçalar üretebileceğiniz endüstriyel bir malzemedir. Bu malzeme daha hızlı ve daha uygun maliyetli metal parça elde etmek için geliştirilmiştir. Debinding ve Sintering (D&S) işlemlerinden sonra %100 metal parçalar elde edebilirsiniz. Fused Deposition Modelling (FDM) ile Metal Injection Molding (MIM) teknolojilerini birleştiren 17-4 PH metal filamentle birlikte 3D yazıcıda metal parça üretimi çok daha kolay ve ulaşabilir. 17-4 PH yüksek mekanik mukavemet ve sertlik gerektiren fonksiyonel prototiplerde,jig ve fikstürlerde, havacılık, otomotiv ve tıp endüstrisindeki uygulamalarda kullanilabilir.17-4PH çeliği 316L çeliğine göre daha yüksek dayanım gerektiren alanlarda kullanıma daha elveriŞlidir. Yüksek mukavemet gerektiren uygulamalarda 17-4PH çeliğini kullanabilirsiniz.


Filament Sipariş Et

Wouqer filamentleri her 3D yazıcıda güvenle kullanabilirsiniz.
shop.wouqer.com adresinden veya whatsapp hattımızdan sipariş verebilirsiniz.
Ayrıca 0 551 652 3576 Whatsapp hattımızdan destek alabilirsiniz.

Fiyatını Gör